AlgemeenWerk van leden

Clubactiviteiten laatste kwartaal 2020

In het laatste kwartaal van 2020 hebben onze clubactiviteiten vooral bij de leden thuis plaatsgevonden. De reden hiervoor was de 2e lockdown van Nederland ivm de bestrijding van het Covid-19 (Corona) virus. Zoals eerder gemeld hebben we binnen onze club een aantal WhatsApp interesse groepen waar we onderling informatie uitwisselen.

Hieronder een greep uit de vele berichten die afgelopen periode voorbij zijn gekomen. Ook tijdens de lockdown blijft onze club actief!

Meerdere foto's van een zelfbouwproject van ons clublid Peter. Het betreft de bouw van een Vierassige vloeibare koolzuurtransportwagon van de Fa. C.G. Rommenhöller in schaal H0 (1:87). Foto's: Peter Gradussen, 11-12-2020.
Een zelf- en ombouw project van ons clublid Tjalling van een Franse smalspoor locomotief, kap van Shapeways met Tillig onderstel. Schaal H0m (1:87 meterspoor). Foto's: Tjalling Ament, 14-11-2020.
Een zelfbouw project van ons clublid Peter. Bestaande uit de bouw van een personenrijtuig 'Mathildenwagen Sa 447', schaal H0 (1:87). Foto's: Peter Gradussen, 21-12-2020.

Begin december 2020 attendeerde clublid Tjalling ons op de ONLINE A5 diorama wedstrijd. Deze werd o.a. aangekondigd op het forum van Beneluxspoor. Tjalling gaf tevens aan dat hij zich aan het oriënteren was op eventuele deelname aan de wedstrijd en vroeg hierbij of er binnen onze club informatie was over de klapbrug die bij de halte Grünenwald (Klappbrücke Grünenwald) te Zwitserland. Deze klapbrug was gelegen aan de spoorlijn Stansstad-Engelberg-Bahn (StEB) die later werd overgenomen door de Luzern-Stans-Engelberg-Bahn (LSE). In 1964 is deze klapbrug vervangen door een ‘normale’ spoorwegovergang.

Naar aanleiding van deze vraag is door diverse clubleden op het internet gespeurd op zoek naar meer informatie.

De onderstaande foto compilatie is ontstaan, naast een foto van Tjalling zelf, uit o.a. de volgende bronnen:

  • Wikipedia – ‘Klappbrücke Grünenwald’.
  • Drehscheibe Online – [CH] Stansstad-Engelberg-Bahn – Klappbrücke Grünenwald.
  • eingestellte-bahnen.ch – Zentralbahn (ZB/LSE/StEB).
  • ETH Zürich – Artikel: Die elektrische Bahn Stansstad-Engelberg.
  • Delpher – Boek: De electriciteit, hare voortbrenging en hare toepassing in de industrie en het maatschappelijk verkeer, 1908.
Foto's inzake de A5 diorama voorstellende de klapbrücke StEB-Grünenwald. Foto is samengesteld uit diverse foto's afkomstig van het internet en van Tjalling Ament, 24-12-2020.

Ook werden foto’s gedeeld van de modelspoorbaan, diorama of module bij leden thuis. Hieronder een aantal foto’s daarvan.

Een mooie 'line up' van een drietal E-locs van de serie 1200. De 'line up' bestaat uit de 1204, 1223 en de 1206. Foto: Ronald Haan, 24-12-2020.
Opname van mooie Roco V200, voorzien van het nummer 220 028-5 in schaal H0 (1:87). Foto: Ronald Haan, 20-12-2020.
De zelfbouw van een Vierassige vloeibare koolzuurtransportwagon van de Fa. C.G. Rommenhöller is zojuist gereed gekomen. De wagon wordt al gelijk door een Köf II naar zijn opstelplaats gerangeerd. Foto: Peter Gradussen, 24-12-2020.
Een stammetje personen rijtuigen, o.a. bestaande uit twee varianten Lfd. Nr. 149 / C3 Sa 91 van de Saksische Staatsspoorwegen (K.Sä.Sts.E.B). Foto: Peter Gradussen, 14-12-2020.
De grondplaat voor de ONLINE A5 diorama wedstrijd. Foto: Tjalling Ament, 24-12-2020.
Een detail opname van de modelspoorbaan van ons clublid Harm. Hij heeft een leuke oplossing gevonden voor een oude Fleischmann loc, door deze als oud ijzer naast het spoor (M-rails van Märklin) te plaatsen. Foto: Harm Verboort, 23-12-2020.